Neden Online Akademimiz Var!

İçinde bulunduğumuz çağda eğitim sadece sınıf içerisinde öğretmenin bilgi aktarıcısı olarak görev yaptığı ve kara tahta düzeni ile geliştirilebilir bir yapı değildir. Özellikle teknolojinin günümüzde ne seviyelere çıktığı görülmektedir.

Eğitim-öğretim faaliyetleri de teknoloji ile bütünleştirilmeli; eğitim-öğretim faaliyetlerinin kapsama alanı çağın gelişim alanlarıyla yenilikçi ve çağdaş bir duruşla cevap vermelidir.

Online Akademi hem yüzyılın eğitim dinamikleriyle harmanlanan ve teknolojinin etkili kullanımını örnekleyen hem de eğitimin zaman ve mekândan bağımsız sürdürülebilir olması anlayışının ürünüdür.

Dijital olmayı, veriye dayalı planlama yapmayı, anlık geri bildirimlerde bulunmayı, yüz yüze ve teknoloji platformlu iletişimi odağımıza alarak öğrencilerimize her yeri sınıf kabul eden bir bakış açısı kazandırmak online akademinin hedefleri arasındadır.

Doğru Cevap Okulları da daima yenilikleri ve gelişmeleri takip etmektedir.

'Online Akademi'  ile öğrenci, öğretmen ve velilerimize yönelik her türlü çalışmayı bu platform üzerinden de yürütmekteyiz.

Online Öğrenci Akademimiz öğrenme ve gelişim süreçlerine yönelik pozitif katkı sağlayan çalışmalarımız arasında online dersler, soru çözümleri, online denemeler, dijital yayınlar ve dijital öğretme platformlarını kapsamaktadır.

Online Öğretmen akademisi ise tüm öğretmenlerimize onların profesyonel ve kişisel gelişimlerine yönelik çevrimiçi eğitimler sağlamaktadır.

Online Veli Akademilerimiz ile de akademik sistemimiz ve iletişimsel süreçlerimiz için tasarlanmıştır. Ebeveyn ve çocuk iletişimi, anne-baba tutumları, aile-okul iş birliği, sınav hazırlığında ebeveynlerin rolü gibi konularda velilerimiz için eğitimler düzenleyerek ve bireysel veli toplantılarımızda da teknolojik platformları kullanarak velilerimizle olan iş birliğimi güçlendiriyoruz.

Online Yönetici Akademisi de bizim kurumsal bir duruşla ülkemizin her bir köşesindeki eğitim birliğimizi ortak bir vizyonla yürüttüğümüz; mesleki ve bireysel gelişim eğitimlerimizi dijital mecralar üzerinden de aldığımız ve de eğitim-öğretim faaliyetlerimizin her aşamasında birlikte hareket etmemize altyapı sağlayan öğretim liderleri buluşma platformumuzdur.

Online Akademimiz ile birlikte çağımızın tüm teknolojik imkânlarını eğitim-öğretim ve yönetim süreçlerimizi güçlendirmek için seferber ederek zamandan ve mekândan bağımsız, 21. Yüzyılın ihtiyaçlarına cevap veren çalışmalar yaparak öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin her zaman yanındayız.

 

Online Akademimizin İçeriği Nedir ?

Online Öğrenci Akademisi

- Sınav Motivasyonu

- Canlı Ders

- Dijital Öğretme Platformu

- Soru Çözümleri

- Dijital Yayın

 

Online Öğretmen Akademisi

- İletişim Becerileri

- Gelişim Dönemi Özellikleri

- İlham Veren Öğrenme Ortamları

- Başarı Stratejileri

- Uzaktan Öğretim Teknikleri

- Zümre Buluşmaları

 

Online Veli Akademisi

- Ebeveyn ve Çocuk İletişimi

- Anne- Baba Tutumları

- Aile-Okul İş Birliği

- Sınav Hazırlığında Ebeveyn Olmak

- Veli Toplantısı

 

Online Yönetici Akademisi

- Senkronizasyon Toplantıları

- Planlama ve Değerlendirme Toplantısı

- Lider Kurum Kültürü

- Başarı Yönetimi

- Fikir ve Yenilik Buluşmaları

 

Anaokulundan Lise Mezuniyetine Başarı Kimliği

- KEŞİF

- DENEYİM

- PERFORMANS

- GELİŞİM